Yenişehir’de Kadın Olmak

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yenişehir’de Kadın Olmak

Güç insanın bileğinde değil zekâsındadır der büyüklerimiz. Bu sözle düşündüğümüzde kendi ayakları üzerinde mücadele eden her insan kimseye muhtaç olmadığından dolayı güçlüdür. Bursa Yenişehir’de yaşamını sürdüren kadınlarımızdan bahsedelim biraz. 

Sabahın ilk ışıklarıyla uyanıp işe giden birbirinden yetenekli Yenişehir kadınları, genç yaştan itibaren iş hayatına atılabilmektedir. Kendi elleriyle börek açan, pasta yapan, tarlada meyve sebze ekip biçen, tavuk çiftliklerinde yumurta toplayan, kıyafet diken ve daha nice iş… 

Asla pes etmeden, yoruldum demeden, başını öne eğmeden çalışan kadınların yüzü hep güleçtir. Bazı insanlar susadığında su aramak yerine geçmişte içtiği suları hayal ederek bundan acı duyar ve suya karşı özlem duyar. Fakat suyu bulmak için harekete geçecek olsalar bulup içtiklerinde ferahladıklarını ancak o şekilde anlayabilirler. Tıpkı bu örnekte olduğu gibi şu an dünyamızda yaşayan insanoğlu kadınıyla, erkeğiyle mutluluğun kolay olmadığını düşünerek üzülüp dururlar. Mücadele ruhuyla düştüğü yerden silkelenerek dizleri kanasa dahi ayağa pes etmeden kalkan insan her zaman başarıya ulaşmıştır.

Yenişehir kadınları da böyledir. Yağmurdan kaçmak yerine yağan her yağmur damlasının anlamını bilerek bunu kafasında oturtup mutlu olabilmektedir. Yenişehir’de kadın olmak onların derin bakan gözlerinde saklıdır. Bazen gün yüzüne çıkmayan o tatlı kahkahaları, utangaçlıkları, suskunlukları toplumdan kaynaklanmaktadır. Fakat bilmelidirler ki kendi başarıları en büyük güçleridir. 

Her kadın, iç sesini dinleyerek kendini kimseden aşağıda görmeyerek yolları dikenlide olsa durmadan ilerlemelidir. Hayallerine büyük adımlar atmalıdırlar. Her kadın kendi ışığını göstererek kendini bulmalıdır. Emek veren, üreten kadınlar toplumun gelişmesine de katkı sağlamaktadır. Cinsiyetçi söylemler bağlamında bakıldığında bile geriye çekilmeyen kadınlar güçlerini göstererek iş hayatında eşitsizliğin önüne geçerek başarılı oluşlarını tüm dünyaya gösterdikleri sürece aile yapısında da toplum yapısında da büyüme, ilerleme sağlanmaktadır.

“Unutmayalım ki her şey bizim zihnimizde oluşur. Zihnimizi de biz yönet

iriz.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yenişehir’de Kadın Olmak

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir